Piercing

piercing

Piercing je moderní záležitostí, kterou chce mít téměř každý mladý člověk, ale ne všichni mají dostatek odvahy. Název piercing je odvozen z anglického slova pierce, což v překladu znamená propíchnout. Piercing je tedy propíchnutí nějaké části těla a do vytvořené dírky se vkládá šperk.

Historie

Historie piercingu sahá do dávné minulosti, kdy prastaří indiáni používali piercing jako ozdobu těla při různých rituálech a obětování. Jistě jste viděli mnoho fotek, jak jsou lidé v Africe či jiných částech světa ověšeni piercingy a na jejich těle nezbylo snad žádné volné místo. V minulosti se místo šperků užívaly bambusy a jiné přírodní materiály, které sloužily jako ozdoby. Dnes se používá zejména chirurgická ocel, titan a zlato. Titan a chirurgická ocel jsou používány nejčastěji, protože je dokázané, že tělo tyto prvky lépe snáší.

piercing obočí

Existuje mnoho druhů piercingů a jsou rozděleny do kategorií dle toho, na které místo na těle bude piercing umístěn. Můžete si dát piercing do obočí, do ucha, nad ret, do nosu a také v oblasti genitálií. Některé piercingy jsou nebezpečné a určené pouze pro odvážné jednotlivce.

Aplikace

Před aplikací musíte vzít v úvahu, zda vám piercing nebude bránit v zaměstnání, vašim rodičům, protože potřebujete jejich souhlas, pokud jste nedovršili hranice 18 let. S piercingem jsou spojena také rizika, kdy vaše tělo nemusí přijmout látku, z níž je vyroben šperk. Může dojít k alergickým reakcím, nebo vám místo může začít hnisat.

Mnoho lidí se bojí zejména bolesti, kterou musí při aplikaci přetrpět. Jak se říká: „Parádo trp.“ Pro krásu se přece musí něco vytrpět. Nejde říct, kam nejvíce piercing bolí, protože každý člověk má jednotlivou partii těla citlivou jinak. Propíchnutí až tak nebolí, protože je to rychlý proces, bolest se dostaví až po vytvoření tunýlku a vložení šperku, protože se místo dostává do klidu. Můžete si propíchnout místo sami, ale musíte dbát na to, že vám hrozí infekce, pokud nebudete mít čisté nástroje. Lepší variantou je zajít do specializovaného salonu, kde jsou profesionálové, jež se tomuto řemeslu věnují již několik let. Vědí, kde jsou body, do nichž by se piercing neměl vkládat, a také vás budou informovat o péči. Za propíchnutí musíte také zaplatit, ceny se většinou pohybují kolem 800 Kč.

piercing

Ceny dnes šly hodně dole a záleží na tom, jaký typ piercingu si vyberete. Dají se sehnat různé šperky, které stojí i kolem 300, ale můžete zvolit i dražší motivy. Dnes jsou provedeny i v různých barvách a do jazyku si můžete dát například oranžový či červený piercing. Jsou vyráběny vzory, například kytičky, zvířata nebo lebky. Můžete si vybrat různá kolečka, čtverečky, ba dokonce srdíčka.

Piercingové šperky

Piercingové šperky by se jednoznačně daly rozdělit na několik druhů. První složku tvoří kroužek, což je asi nejčastějším šperkem. Využívá se pro jakýkoliv druh piercingu a může být bud s kuličkou, nebo s hladkým kroužkem, který se nazývá segment. Můžete si zvolit takzvanou činku, jež je také hodně rozšířená, a její konce jsou často zdobeny kuličkou. Činky se užívají pro piercing do jazyka, uší a genitálií. Následující kategorii tvoří banánek, jehož druhý název je obočovka. Jde o mírně prohnutou činku, jejíž konce jsou opět zdobeny kuličkami. Pokud chcete piercing do pupíku, budete potřebovat pupíkovku, která je pro tento druh piercingu určena. Jde o obočovku, kde je však spodní kulička větší a bývá zdobená například kamínkem. Pro piercing do rtů či do brady se užívají špičky. Jestliže jste příznivci piercingu na kůži, která je rovná, například na ruce, použijte takzvaný surface šperk. Poslední zvláštní kategorií je falešný piercing, který je určený pro ucho. Je to náušnice, která roztahuje standardní ušní dírku. Falešné piercingy jsou v různých barvách a motivech, také máte možnost výběr z velikostí.

Štítky:

Piercing

Novinky

18-11-2009 Účesy a střihy

Prostřednictvím nového magazínu se můžete přenést do světa nejhezčích účesů. Na stránkách najdete účesy pro všechny typy vlasů, od krátkých až po dlouhé. Kromě toho zde najdete spoustu článků a rad jak pečovat o své vlasy. Na stránkách nechybí ani rozáhlé fotogalerie účesů.