Piercing do nosu

Kořeny piercingu v nose jsou až v Indii, kde se v severní části preferoval piercing do levé nosní dírky, kdežto v jižní Indii byla upřednostňovaná pravá nosní dírka. Obyvatelé Indie totiž věřili, že piercing v nose zmírňuje bolesti při porodu. Tato skutečnost byla položena na základě indických lékařských výzkumů, které prokázaly, že nos je spojený s ženskými reprodukčními orgány.

Tento druh piercingu patří k nejrozšířenějším a také nejstarším způsobům, jak se lidé zkrášlují. První piercing do nosu byl vytvořen před více než čtyřmi tisíci lety a v dnešní době je velmi moderní v Pákistánu, Indii a Bangladéši. Módní trend se rozšířil i do Evropy během 60. let.

Piercing do nosu je málo bolestivý a obvykle se léčí až šest týdnů, je však nutné dodržovat základní pravidla. Máte možnost si vybrat ze široké nabídky piercingů, které mají různé tvary a také barvy. Mezi dívkami jsou hodně populární kytičky zdobené barevným kamínkem.


Štítky:

Piercing

Novinky

18-11-2009 Účesy a střihy

Prostřednictvím nového magazínu se můžete přenést do světa nejhezčích účesů. Na stránkách najdete účesy pro všechny typy vlasů, od krátkých až po dlouhé. Kromě toho zde najdete spoustu článků a rad jak pečovat o své vlasy. Na stránkách nechybí ani rozáhlé fotogalerie účesů.