Tetování henou

henna

Jistě jste každý o způsobu tetování henou slyšeli, ale my se vám budeme snažit vysvětlit, co vůbec hena je a jak proces tetování probíhá. Henna je tropický keř, který roste především v suchých a horkých oblastech, například v Indii. Hnědočervený prášek, který se aplikuje na vaše tělo, vzniká z rozemletím usušených listů získaných z keře, jehož výška sahá až do 6 metrů. Henna barví proto, že obsahuje velké množství pigmentů, a to karoten a xantofyl. Při aplikaci heny na kůži se pigmenty pojí s buňkami a motiv vám vydrží zbarvený po dobu jednoho měsíce, následně se kresba musí obnovit. Rozdíl mezi klasickým tetováním a henou je především v tom, že se nemusíte bát žádné bolesti, protože se barva nevpíchává pod kůži jehlou.

Historie a minulost tetování hennou

Hena se používá již několik tisíciletí a v minulosti byla oblíbená mezi ženami. Největší tradici má v Asii a v Africe, do Evropy se dostala mnohem později. V Egyptě se užívala k mumifikačním účelům nebo k barvení paruk a především ke zdobení těla, které hrálo v jejich životě velkou roli. Indové malují zejména ptáky, květiny a jiné přírodní motivy. Můžete znát takzvanou Hennovou noc, kdy si nechá na jednu noc nevěsta ozdobit paže, ruce, kotníky a další části těla. Nevěsta totiž věří, že kdyby nepodstoupila Hennovou noc, měla by v manželství smůlu. Už v minulosti se používal citron, čímž se dosáhlo tmavšího odstínu heny. Kyselost činí barvu tmavší a trvanlivější.

Hena se používá ke zdobení jakéhokoliv místa na těle. V Indii si prostřednictvím heny malují na ruky a kotníky zajímavé motivy. Na západě používají henu jako náhražku klasického tetování. Tento druh zdobení těla je nejen bezbolestný, ale také zdraví neškodný a můžete si nechat namalovat ornamenty i na citlivá místa, kde máte tenkou vrstvu kůže.

Druhy a typy henny

Existuje několik druhů heny, které se rozdělují na barvy a také oblasti, odkud je hena dovezena. Keř, z něhož je prášek získán, může být vyšlechtěný v Egyptě, Maroku, Indii, Iránu či Indonésii. Mezi základní rozdělení tetování henou patří červený hena pudr, který zabarvuje kůži do červena a je vhodný pro snědé typy a pro tanečnice. Dalším druhem je hnědý hena pudr používaný zejména na ruce, nohy a na moderní tetování, dále vám představíme černý hena pudr, do kterého je přimícháno několik chemických složek, aby se docílilo černé barvy. K barvení vlasů a jejich regeneraci se užívá rostlinný hena pudr, což je prášek z keře smíšený s bylinkami.

henna tetování

Otevírá se vám několik možností, jak si nechat aplikovat henu na své tělo. Jednou z nich je návštěva tetovacího salonu nebo profesionálního studia, kde musíte za služby prokázané tatérem zaplatit. Ceny hodně poklesly a v současnosti si je může dovolit každý. Druhou možností je vlastní tvorba ornamentu. Vystřihněte si svůj motiv, který chcete mít na své pokožce, a sami si jej namalujte, zaručujeme vám, že je to větší potěšení. Ne všichni žijeme ve velkoměstě, kde bychom měli na výběr z několika studií. Pokud se na tetování henou vrhnete sami, pamatujte na to, že je nezbytná trpělivost, protože tento způsob kresby je zejména o cviku. První obrázek se vám možná nepodaří na výbornou, ale časem se zdokonalíte a můžete si otevřít vlastní studio, kde budete prodávat své služby klientům. Nemusíte mít žádný strach o své zdraví, protože si nemůžete nikterak ublížit. Také nemějte obavy z toho, že vám nepovedený obrázek zůstane na celý život, protože hena je dočasná a na kůži ji uvidíte maximálně měsíc. Pro správnou aplikaci budete potřebovat také pero, které je určené k uměleckému tetování těla.

Dlouhodobost výdrže tetování ovlivňuje několik faktorů, záleží totiž na tom, jaký jste typ. Je známo, že snědší pleti vydrží hena o něco déle.

Mimo kreslení obrázků na tělo se ženám nabízí možnost tetování obočí. Když si zakoupíte speciální tubu, můžete si sami namalovat vlastní obočí, které byste měli minimálně po 14 dnech obnovovat. Dále jistě oceníte konturovací tužku na rty, která se nazývá Henna Lips, neobsahuje žádné chemikálie. Po aplikaci heny na rty se nemusíte bát fleků, protože ty po líbání či jídle nezůstanou. Také se na trhu objevila Henna Eyes, která se používá na oční linky. Tyto produkty jsou 100 % přírodní, neobsahují žádné chemické složky, které by vám způsobily alergické reakce.

Novinky

18-11-2009 Účesy a střihy

Prostřednictvím nového magazínu se můžete přenést do světa nejhezčích účesů. Na stránkách najdete účesy pro všechny typy vlasů, od krátkých až po dlouhé. Kromě toho zde najdete spoustu článků a rad jak pečovat o své vlasy. Na stránkách nechybí ani rozáhlé fotogalerie účesů.